Urządzenia

Autorefraktokeratometr KR-800S

Model KR-800S to autorefraktokeratometr z pomiarem subiektywnym ostrości wzroku do dali i do bliży, również w warunkach olśnienia. Aparat umożliwia również pomiar wrażliwości na kontrast oraz wykonanie testu Grid wykrywającego zniekształcenia i zaburzenia obrazu charakterystyczne dla AMD, podobnie jak ma to miejsce przy teście Amslera.

KR-800S znacznie przyspiesza pracę i oddaje nieocenione usługi w każdym gabinecie okulistycznym, zakładzie optycznym lub klinice umożliwiając szybką ocenę ostrości wzroku zarówno przy badaniach rutynowych i odsiewowych np. kierowców jak i w pełnej procedurze badania refrakcji.

 Tonometr bezkontaktowy CT-800

Tonometr CT-800 to nowa konstrukcja TOPCON-a, w której położono nacisk na ergonomię i funkcjonalność. Aparat wyposażony jest w duży ekran dotykowy o przekątnej 8,5″ zapewniający łatwą i szybką obsługę, a zmniejszenie ciężaru głowicy w stosunku do poprzednich modeli zapewnia jeszcze łatwiejsze manipulowanie joystickiem. Jedną z nowych funkcji jest automatyczne przeliczanie ciśnienia po wpisaniu w aparat grubości rogówki. Wbudowane złącze LAN umożliwia łatwe przesyłanie danych do sieci komputerowej.

Autorefraktokeratometr TRK-2P

TRK-2P należy do najnowszej serii urządzeń TOPCON, które bazują na nowej, w pełni automatycznej platformie, zapewniającej szybkie i komfortowe badanie bez potrzeby manualnego ustawiania głowicy joystickiem. Obsługa poprzez dotykowy, obracany w wielu osiach duży ekran zapewnia nieosiągalną do tej pory ergonomię i łatwość badania oraz umożliwia wybór dowolnej pozycji badającego zwiększając tym samym jego możliwości kontroli i pomocy pacjentowi gdy jest taka potrzeba. Wszystkie procedury mogą być przeprowadzone za pomocą obrotowego ekranu dotykowego, a ikony przycisków zapewniają intuicyjną obsługę.

Połączenie w jednym aparacie czterech ważnych funkcji czyni go niezwykle przydatnym w każdym gabinecie okulistycznym, zapewniając płynność i szybkość podstawowych badań pacjentów, jednocześnie ograniczając potrzeby przestrzeni roboczej. Najnowsze technologie połączono ze sprawdzonymi metodami zapewniającymi dokładność i powtarzalność pomiaru takimi jak wirujący pryzmat

Maestro 3D OCT-1

Diagnostyka OCT za dotknięciem palca: po prostu dotknij ekranu, a Maestro automatycznie zbada prawe i lewe oko wykonując jednocześnie skanowanie OCT i kolorowe zdjęcie dna oka.

Łatwa i w pełni automatyczna obsługa

Po jednokrotnym dotknięciu obrazu źrenicy 3D OCT-1 Maestro automatycznie skanuje obydwoje oczu bez potrzeby ręcznego ustawiania pozycji urządzenia. Automatyczne justowanie, auto focus i auto start czyni badanie szybkim i precyzyjnym.

Elastyczność w wyborze pozycji przy pomiarze

Używając obrotowego 10″ ekranu dotykowego 3D OCT-1 Maestro może być obsługiwany z różnych pozycji co ogromnie poprawia interakcję z pacjentem. Maestro może być obsługiwany klasycznie z ekranem naprzeciw pacjenta lub po obróceniu ekranu operatora może znajdować się z boku pacjenta. Dzięki regulacji ekranu w dwóch osiach w obu przypadkach operator może siedzieć lub stać.

Szeroki skan OCT

Skan OCT wide field 12 mm x 9 mm umożliwia obrazowanie i topografię tarczy nerwu wzrokowego i plamki na jednym skanie. Maestro generuje wysokiej jakości B-skany utworzone z 50.000 A-skanów na sekundę.

Zdjęcia siatkówki True color

Topcon 3D OCT-1 Maestro daje unikalną możliwość uzyskania jednocześnie obrazów OCT i kolorowego zdjęcia siatkówki za jednym dotknięciem palca. Zdjęcie siatkówki jest wykonywane w trybie true color, które zapewnia krystalicznie czysty i detaliczny obraz. 3D OCT-1 Maestro generuje również obrazy bezczerwienne.

Funkcje analizy badań

Aparat w połączeniu z oprogramowaniem Topcon Fastmap oferuje szeroki wybór analiz uzyskanych skanów i zdjęć takich jak analiza tarczy, trójwymiarowa analiza plamki, 12mm 3D wide scan oraz szereg innych.

Gdzie nas znaleźć?

Tuchola

ul.Nowodworskiego 3

89-500 Tuchola

tel. 52 336 30 55

e-mail: visionoptyk@tlen.pl

pn-pt 10.00-17.00
sob. 10.00-13.00

Czersk

ul. dr Zielińskiego 13

89-650 Czersk

tel. 52 398 45 82

e-mail: visionoptyk@tlen.pl

pn-pt 10.00-17.00
sob. 10.00-13.00

Sępólno Krajeńskie

ul. Tadeusza Kościuszki 15G

89-400 Sępólno Krajeński

tel. 690 905 560

e-mail: visionoptyk@tlen.pl

pn-pt 10.00-17.00
sob. 10.00-13.00

Zblewo

ul. Szosa Borzechowska

83-210 Zblewo

tel. 571 348 185

e-mail: visionoptyk@tlen.pl

pn-pt 10.00-17.00
sob. 10.00-13.00